Történt ugye, hogy az Index még 2013 őszén úgy közölt fotókat a készenlétisek új, bordó sipkájáról, hogy a rendőrök arcát a szokásos kikockázás helyett kicsit másképp tette felismerhetetlenné: az internet trollbarlangjaiból ismert vicces pofákat, úgynevezett trollface-eket helyezett a megfelelő helyekre.
A hírportál gyakorlatilag ezzel tiltakozott - a sértés szándéka nélkül - a teljesen abszurd törvényi rendelkezés ellen, miszerint a rendőrök arcát minden esetben beazonosíthatatlanná kell tenni, mondván, valamelyest bizony ők is közszereplők. És hogy reagált erre a rendőrség? Pert indított jó hírnév és becsület megsértése miatt.
Ezek a fotópoénok akasztották ki a bordósipkásokat:
Szerencsére a Fővárosi Törvényszéknek helyén volt az esze, és a véleménynyilvánítás szabadságára hivatkozva elutasította a keresetet. A Készenléti Rendőrség azonban továbbra is meg volt feszülve, és magából hülyét csinálva fellebbezett. Ám, ahogy a Cink ma megírta, most végre jogerősen is elveszítették a halálértelmetlen pert. Vagyis szabad a trollfej a rendőrön. És nyilván sok minden más is, úgyhogy jöhetnek a cicás, celebes, Disney-karakteres zsaruarcok!
Végül, csak hogy mi is kivegyük a részünket a sztoriból: visszanézve fotógalériáinkat a 2013-as év elejei ELTÉ-s diáktüntetéseken már mi is alkalmaztuk a trollface-módszert. És nekünk sem állt szándékunkban megsérteni vele senkit!