A Szombathelyi Járási Ügyészség zaklatás vétsége miatt emelt vádat azzal a férfival szemben, aki a vád szerint nem nézte jó szemmel, hogy a szomszédos házba a sértettek beköltöztek.
Olyannyira nem tetszettet neki az új szomszédok, hogy nemcsak rendszeresen szidalmazta őket, de a postaládájukat is többször benyomta és valamint az udvarukra háztartási hulladékot dobált át.
A csúcs az volt, amikor a férfi 2022 januárjában puskájával és lelövéssel fenyegetőzött.
A vádlott büntetőjogi felelősségéről a Szombathelyi Járásbíróság fog dönteni