Puttonyok lepik el Szombathely belvárosát december 16-án, kedden. A Magyar Telekom megbízásából 30 segítő érkezik a városba, akikkel 13 és 17 óra között lehet összefutni.
A járókelők az aktivitás résztvevőit óriási puttonyaikról ismerhetik fel, mely a magukkal cipelt, kimondatlan üzenetek terheit jelképezik. Az aktivitás során bárki odaléphet a puttonyos segítőkhöz, és a QR kód beolvasásával megtehetik a - sokszor legnehezebb - első lépést: újra felvehetik a kapcsolatot barátaikkal, ismerőseikkel, szeretteikkel, akiktől esetleg eltávolodtak az elmúlt években. Illetve arra is lehetőséget kapnak, hogy címzés nélkül, csak úgy kiírják magukból a gondolataikat és letegyék a láthatatlan terheiket.
A segítők a Telekom karácsonyi reklámkampányának részeként érkeznek, amely az összekapcsolódást és az egymáshoz való visszatalálás fontosságát helyezi előtérbe.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!