Reagált a Honvédelmi Minisztérium Schmidt Mária, a Terror Háza Múzeumot vezető történész kijelentéseire Schmidt Mária már az általános hadkötelezettség bevezetésén gondolkodik 2022. May 05. 10:45 , aki szerint újra kellene gondolni az általános hadkötelezettséget. A nőknél is.
Schmidt Mária egy szerdai véleménycikkében fejtette ki, hogy érdemes lenne nemzeti konzultációt kezdeményezni az általános hadkötelezettség visszavezetéséről. Hiszen a háború, mint látjuk, egyáltalán nem veszett ki a világból, még Európából sem, sőt ott folyik a határainkon – érvelt a cikkben az általános hadkötelezettség visszavezetése mellett a Terror Háza Múzeum főigazgatója.
Néhány órával később erre reagált a minisztérium. Schmidt Mária álláspontja a sorkötelezettségről a professzor asszony magánvéleménye, semmiben sem egyezik a kormány álláspontjával – szerepel a Honvédelmi Minisztérium csütörtöki, MTI-nek elküldött közleményében.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot!
A független és szabad újságírás ezután is fontos marad! Sok dolgunk lesz a múlt feltárásával, a mindenkori hatalom ellenőrzésével és azzal, hogy továbbra is egy olyan országért dolgozzunk, ahol valódi jogait vannak és ahol a tetteknek következménye van.
A Nyugat.hu-t többféle módon támogathatod. Tedd meg!