Egy szegedi férfi a Ripostnak mesélt arról, hogy először az utcán fedezte fel az óriáspókot, szerette volna lefényképezni, de a pók rögtön agresszívan közeledett felé. Legközelebb a Szegedtől 15 kilométerre fekvő Algyőn pillantott meg egy hasonló óriáspókot. A pók beleesett egy vödör vízbe, megmentették és végre volt alkalmuk jobban szemügyre venni és lefotózni.
A képet megosztotta a Facebookon egy zárt csoportban, a kommentelők már Szeged felgyújtását követelték, amikor is kiderült, hogy valójában egy ártatlan pókfajtáról van szó. A szongáriai cselőpók hazánk legnagyobbik pókja, jellemzően az Alföld, valamint a Duna-Tisza-köze homokos szikes pusztáin fordul elő, ahol a talajba mélyített függőleges lyukakban húzza meg magát, ahonnan főleg alkonyatkor mászik elő vadászni.
Mivel védett állat, tilos eltaposni.