Rubovszky Rita, a Ciszterci Iskolai Főhatóság igazgatója lehet az új oktatási miniszter

Eddig a belügyminisztériumhoz tartozott az oktatás.

Rubovszky Rita, a Ciszterci Iskolai Főhatóság igazgatója lehet a Tisza oktatási minisztere - értesült a Telex. Rubovszkyt telefonon érték el, de az új kormány megalakulásáig nem kívánt nyilatkozni.

Mint írják, Rubovszky Rita jelenleg a Ciszterci Iskolai Főhatóság főigazgatója és 2025. szeptember 5-e óta a Hetvenkét Tanítvány Mozgalom elnöke.

Rubovszky Rita
Ciszterci Iskolai Főhatóság

1988-ban a szegedi József Attila Tudományegyetem magyar-francia összehasonlító irodalomtudományi szakán végzett, majd ösztöndíjjal kijutott a párizsi Sorbonne egyetemre is. Hat évig tanított a második kerületi Móricz Zsigmond Gimnáziumban, a Kodály Zoltán Kórusiskolában és közel tíz évig tagja volt a Rigó utcai nyelvvizsgabizottságnak.

Ezek mellett izenkét éven át alelnöke volt a Katolikus Tanárok Európai Egyesületének, emellett távoktatási referense volt az Európai Uniónak Brüsszelben.

Tartsd életben a helyi nyilvánosságot!

A független és szabad újságírás ezután is fontos marad! Sok dolgunk lesz a múlt feltárásával, a mindenkori hatalom ellenőrzésével és azzal, hogy továbbra is egy olyan országért dolgozzunk, ahol valódi jogait vannak és ahol a tetteknek következménye van.
A Nyugat.hu-t többféle módon támogathatod. Tedd meg!

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hozzászólások

A cikkekhez csak regisztrált felhasználóink szólhatnak hozzá. Kérjük, jelentkezzen be, vagy ha még nem tette, regisztráljon.

A szerkesztőség fenntartja magának a jogot, hogy a cikkekhez nem kapcsolódó kommenteket moderálja, törölje. A részletes moderálási szabályokért ide kattintson!

Közélet