Taroltak a magyarok - köztük egy vasi srác is - a Spartathlonon

A férfi és női győztes is hazánkbéli, a táplánszentkereszti Borbás Tibor a 12. lett.

Hatalmas siker született a legendás görögországi Spartathlonon: a 246 kilométeres versenyen huszonnyolc magyar futó indult, és kettős magyar siker született – az első helyen Bódis Tamás ért a célba, a másodikon pedig Csécsei Zoltán! A nőknél reggel kilenc után lett meg a győztes, méghozzá a szintén magyar Maráz Zsuzsanna.

1991 után nyerte meg újra magyar férfi futó az Athén és Spárta közötti 246 kilométeres ultrafutást. Bódis Tamás élete második Spartathlonján magabiztosan nyert. A távot 23 óra 28 perc 37 másodperc alatt teljesítette. A második helyet Csécsei Zoltán szerezte meg, 24:15:54-es idővel.

A 60. ellenőrzőpontnál, 195 kilométernél egészen hihetetlen volt az eredménylista. Bódis 1., Csécsei 2., Simony 5., Maráz 8., Gyöngyösi 9. Az élen álló Bódist nem nagyon fenyegette senki, 220 kilométernél már közel egy órával vezetett, Csécsei pedig húsz percre tartotta Brunnert. A sorrend nem is változott, kettős magyar siker született. A táplánszentkereszti Borbás Tibor, a Szombathelyi Futóklub tagja pedig a 12. helyen ért célba.

Bódis Tamás

Az egyetlen eddig férfi sikert még Bogár János érte el 1991-ben. Bódis tavaly indult el először a Spartathlonon, akkor negyedik lett, mostaninál másfél órával gyengébb idővel. A második helyen befutó Csécsei sem régi spartathlonos, neki is ez volt a második kísérlete és teljesítése, ő négy órát javult egy év alatt.

A nőknél reggel kilenc után dőlt el a verseny: Maráz Zsuzsanna 227 kilométernél átvette a vezetést az orosz Irina Maszanovától, s a folytatásban már nem is adta ki a kezéből, így 27:15:12-es idővel az első helyen végzett a legendás viadalon.