Illés Károly szerint Trianon és Gyurcsány ártott a legtöbbet a külhoni magyaroknak

Nincs új a nap alatt.

Vasárnap, június 4-én 103 éve, hogy aláírták a trianoni békeszerződést, melynek értelmében Magyarország elvesztette területének jelentős részét. Ez a nap 2010 óta a Nemzeti Összetartozás Napja, amire számos településen emlékeznek.

Nem volt ez másképp Szombathelyen sem. A város Facebook-oldalán megjelent beszámoló szerint a Szent István parkban tartott megemlékezésen jelen volt többek között Nemény András polgármester, Illés Károly a szombathelyi Fidesz frakcióvezetője, valamint több önkormányzati képviselő is.

Az eseményen megkoszorúzták a világháborús emlékművet is
Facebook/Szombathely MJV

Az eseményen beszédet mondott Tóth Kálmán önkormányzati képviselő, a Városstratégiai, Idegenforgalmi és Sport Bizottság elnöke, az ünnepi műsorról pedig az Oladi Általános Iskola diákjai gondoskodtak.

Az eseményt később több politikus is kommentálta, a polgármester például rövid posztjában annyit írt,

Bárhol is éljünk a világban magyarok, összetartozunk.

Gyurcsány a hibás

Illés Károly ezzel szemben egy videót tett közzé, amiben szomorú eseményként aposztrofálta trianont, de kiemelte, volt ennél rosszabb esemény is, ami sújtotta a külhoni magyarokat.

"Azóta is történtek gyalázatos dolgok, ne felejtsük el, hogy Gyurcsány Ferenc idején azt a népszavazást, amikor a külhoni magyaroknak nem adtuk meg a kettős állampolgárságot"

- mondta, majd rögtön hozzátette, "azóta ezt az Orbán-kormány természetesen korrigálta, és most már a külhoni magyarok is kettős állampolgársággal rendelkezhetnek".

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu

Hozzászólások

A cikkekhez csak regisztrált felhasználóink szólhatnak hozzá. Kérjük, jelentkezzen be, vagy ha még nem tette, regisztráljon.

A szerkesztőség fenntartja magának a jogot, hogy a cikkekhez nem kapcsolódó kommenteket moderálja, törölje. A részletes moderálási szabályokért ide kattintson!

Közélet