Most már a Fidesz is örül a szombathelyi börtönnek, pedig hevesen támadták korábban

Volt több másik ügy is, amit most dicsérnek, pedig nem is olyan régen tiltakoztak ellene. Mutatjuk.

Az elmúlt évek visszaigazolták, hogy helyes és ésszerű lépés volt Szombathely belvárosából a volt honvédségi laktanyába áthelyezni a börtönt, ez a lépés a nyugalom növelését szolgálta, hiszen új helyén az intézmény szinte észrevétlenül maradt, és számos új munkahelyet is teremtett.

Tánczos Mihály

Ezt Hende Csaba, honvédelmi miniszter, fideszes országgyűlési képviselő mondta hétfőn, amikor bemutatták a sajtónak A szombathelyi lett a legnagyobb és legmodernebb börtön 2015. July 13. 18:36 a szombathelyi börtön bővítését. Pintér Sándor belügyminiszterrel mondtak sok szépet és jót a 2008-ban átadott börtönről és annak a városra, és a környékre gyakorolt pozitív hatásáról.

Börtönépítő államtitkár

Nem volt ez mindig így. A Fidesz 10-11 éve, az előkészítés időszakában hevesen támadta az elképzelést. Tették ezt például a közgyűlés 2004. októberi ülésén Éjszakába nyúló, viharos szombathelyi közgyűlés 2004. October 30. 12:41 , ahol népszavazást akartak kezdeményezni róla, és aláírásokat akartak gyűjteni ellene.

2005 elején a Fidelitas szombathelyi csoportja sajtótájékoztatón bírálta az elképzelést Hankó Faragó Miklós tortája 2005. May 03. 08:22 , és sötét képet festettek arról, mi lesz, ha megépül az új börtön. A sajtótájékoztatót Lazáry Viktor és Szakály Gábor tartotta, akik később szép karrier elé néztek, de aztán eltűntek a politikából.

A támadások, persze, politikai célúak voltak, hiszen az MSZP-SZDSZ-kormány alatt történt a dolog, és Hankó Faragó Miklós volt szabaddemokrata országgyűlési képviselő, akkor éppen igazságügyi államtitkár lobbizta ki, hogy Szombathelyen épüljön meg az egyik új börtön. Őt előszeretettel nevezték

börtönépítő államtitkárnak

, és ezt pejoratív kifejezésnek használták.

Ami jó, azt vegyük át, és állítsuk be saját ötletnek

De nem csak a börtön-ügy volt ilyen. Rengeteg kritikát kapott annak idején a Fő tér felújítása, aztán annak folytatását Hende Csaba többször is átadta Megint átadták a felújított szombathelyi belvárost 2012. November 17. 16:04 . A repülőtér környéki ipari célú ingatlanok megvásárlását is keményen kritizálta a Fidesz, volt, amikor kecskelegelőnek titulálták Kritizálták és akadályozták, most dicsekednek vele 2014. May 09. 16:22 .

Aztán pár hónapja erre a területre alapozva reménykedtek az indiai Tata autógyár szombathelyi gyárépítésében Lesz vagy nem lesz autógyár a szombathelyi északi ipari területen? 2015. April 03. 08:03 .

Hasonló volt a sorsa a vasútállomás mellett, a Vasút, a Nádasdy, Semmelweis és Szelestei utcák határolta terület megvásárlásának. Ezt 2008-ban a baloldali városvezetés tette meg, éveken át kaptak érte hideget-meleget. És ők készítették el a buszpályaudvar átköltöztetésének koncepcióját is, a jelenlegi városvezetés a legutóbbi közgyűlés Lesz új buszpályaudvar, nincs még játszóhelye a Haladásnak 2015. June 18. 08:29 elé hozta ennek megvalósíthatósági tanulmánytervét.

De a politika már csak így működik. Amit a politikai ellenfél csinál, azt kritizálni kell, amit mi csinálunk, az meg csak jó lehet. De legalább elkészülnek, befejeződnek ezek a dolgok, még ha politikai haszonszerzésre is használják ezeket. Ilyen az élet.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu

Hozzászólások

A cikkekhez csak regisztrált felhasználóink szólhatnak hozzá. Kérjük, jelentkezzen be, vagy ha még nem tette, regisztráljon.

A szerkesztőség fenntartja magának a jogot, hogy a cikkekhez nem kapcsolódó kommenteket moderálja, törölje. A részletes moderálási szabályokért ide kattintson!

Közélet