Közleményt adott ki a Független Benzinkutak Szövetsége (FBSZ), miután szerintük a Magyar-kormány nem akarja végrehajtani az előző kormány által beígért támogatási programot, ami kompenzálta volna a kis kutakat a védett árak miatt okozott veszteségekért:
"A FIDESZ kormány által bevezetett, és a TISZA kormány által meghosszabbított védett ár/hatósági ár rendszer a magyar családi tulajdonban álló, benzinkutakat üzemeltető kkv-knek március óta mintegy 7,5-8 milliárd forint veszteséget okozott. A kár enyhítésére a FIDESZ kormány támogatási programot hozott létre, amit a TISZA kormány, mint jogutód, most nem akar végrehajtani."
"Az FBSZ tiltakozásul 2026.06.26-ra egynapos figyelmeztető bezárásra hív fel minden károsult kisbenzinkutat! Nem tűrhetjük tétlenül, hogy rendszeresen kisemmizzenek, veszteséges működésre kényszerítsenek, semmibe véve alkotmányos jogainkat tulajdonunkhoz, és a szabad vállalkozáshoz!"
" Ráadásul a TISZA legújabb törvényjavaslata minden kontroll nélkül, azonnal újra bevezethetővé kívánja tenni ezt a mérhetetlenül káros rendszert, nem törődve az alapvető jogbiztonsággal sem, egy ember szubjektív döntésére akarják bízni több ezer magyar család megélhetését.
Ez nem demokrácia, ez nem Európa, ez nem jogállam, ez FIDESZ 2.0!
Nem erre adtunk felhatalmazást!"