Rengeteg felejthetetlen élménnyel és sok-sok Vas megyei emlékkel tértek haza tegnap Dévára a Nyugat Rádió és az ISIS Rádió táborának kis lakói. A Szent Ferenc Alapítvány gyermekeiből és nevelőiből álló csoport Vasvár önkormányzatának segítségével táborozott a nagymákfai turistaszállóban.
Túra és fagyi
Böjte Csaba testvér pártfogoltjai múlt szerdán érkeztek meg Vasvár-Nagymákfára. A csapat tagjai az egy hét alatt megismerkedtek Vasvárral, Vas megyével és a Balatonnal is.
A nyaralásnak otthont adó városban két napot is eltöltöttek a gyerekek, akik nem csak vezetett sétákat tettek, hanem a helyi múzeum, a Szentkút Fürdő és a Nagy Gáspár Kulturális Központ vendégei voltak. A hétfői napon Vasvár polgármestere, Kovács Tilda fogadta és fagyiztatta meg a csoportot a belvárosban. A tábor lakói Sárvárra is eljutottak, a Sárvár Tourist & TDM Nonprofit Kft. meghívására.
A Balatonon is jártak
A gyerekeknek Kondora István polgármester mutatta be a fürdővárost, majd a Nádasdy Ferenc Múzeumban és a várban ismerkedtek Sárvár történelmével. A délután természetesen itt is strandolással telt, a Sárvári Gyógy-és Wellnessfürdőben. A Balatonnál a kánikulai szombaton hajózás, keszthelyi városnézés és vonyarcvashegyi csobbanás volt a program.
Nagymákfa lakosai pénteken este gyűltek össze a turistaszállónál, ahol vacsorával és kötetlen beszélgetéssel köszöntötték a Déváról érkezett gyermekeket. A helyiek hétfőn egy kellemes kirándulás és lovagoltatás keretében bemutatták a település környékét is. A finom ebédek és vacsorák elkészítéséből a vasvári horgászok, a város általános iskolájának pedagógusai, sőt még szombathelyi, vasvári és balatoni éttermek szakácsai is kivették részüket.
A szervezők ezúton is köszönik a Nyugat Rádió és az ISIS Rádió partnereinek, támogatóinak és a vasvári civil szervezeteknek a tábor megszervezéséhez és lebonyolításához nyújtott önzetlen támogatását.