Több mint 100 rendőrségi épületet zártak be, 17-et végleg

A használatban maradt épületekben sem szabad telefont tölteni, vizet melegíteni, kávét, teát főzni.

A badacsonyi körzeti megbízotti iroda, a miskolci rendvédelmi technikum két épülete november közepe óta zárva van. Ezeket az ingatlanokat most nem használja a rendőrség. Országosan 112 ilyen vagy nagyobb épületet zárt be energiatakarékossági okból az ORFK, 17-et tavasszal sem vesznek újra használatba – derül ki az RTL Híradójából, amit a MaNcs szemlézett.

Az összefoglalóban nyilatkozó Bárdos Judit, a Belügyi, Rendvédelmi és Közszolgálati Dolgozók Szakszervezetének elnöke azt mondta, hogy a rendőrségre jellemző létszámhiány az oka annak, hogy voltak kihasználatlan, vagy csak részben belakott épületei is a testületnek. Akik ezekben dolgoztak, azokat – a beleegyezésükkel – máshová is át lehet helyezni.

A Független Rendőrszakszervezet főtitkára, Pongó Géza azt mondta, hogy az ideiglenes bezárások miatt akár 6-8-10 település is rendőr nélkül maradhat, vagy ritkábban jut el oda a járőr. Emlékeztetett, az őrsöket sok helyre azért telepítették, mert ott kifejezetten szükség volt a jelenlétükre.

A használatban maradó rendőrségi épületekben is a korábbiakhoz képest szigorúbb takarékossági intézkedéseket vezettek be. A Zsaruellátó Egyesület szóvivője, Gál Annamária arról számolt be, kollégáiknak sok helyen tilos a telefont tölteni, vízmelegítőt használni, teát vagy kávét főzni.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hozzászólások

A cikkekhez csak regisztrált felhasználóink szólhatnak hozzá. Kérjük, jelentkezzen be, vagy ha még nem tette, regisztráljon.

A szerkesztőség fenntartja magának a jogot, hogy a cikkekhez nem kapcsolódó kommenteket moderálja, törölje. A részletes moderálási szabályokért ide kattintson!

Hírek