A Szombathelyi Járási Ügyészség csalás bűntette miatt emelt vádat azzal a rovott múltú nővel szemben, aki a vádirat szerint 2022 nyarán közös munkahelyükön megismerkedett a sértettel és azért, hogy a vagyonát megszerezze, megtévesztette, elhitetve vele élettársként együtt fognak élni, és ha rászorul, élete végéig gondoskodni fog róla - írja közleményében a Vas Vármegyei Főügyészség. A sértett a megtévesztés hatására a vádlottnak egy több mint 43 millió Ft értékű ingatlant, a vádlott kiskorú gyermekének egy 27 millió Ft értékű ingatlant ajándékozott, továbbá autóját átadta a vádlott testvérének.
A bűncselekménnyel okozott több mint 70 millió Ft kárt megtérült, mert a bíróság megállapította az ajándékozási szerződések érvénytelenségét, emiatt az ingatlanok visszakerültek a sértett tulajdonába, a személyautót pedig visszakapta.
A vádlott büntetőjogi felelősségéről a Körmendi Járásbíróság fog dönteni.