Történelmet írt Donald Trump: ő lett az első elnök, akit bűncselekményért elítéltek

Az esküdtek mind a 34 vádpontban bűnösnek találták.

A New York-i bíróság esküdtszéke hathetes tárgyalás után bűnösnek találta Donald Trumpot, így ő lett az első amerikai elnök, akit bűncselekményért ítéltek el. A vád szerint Trump ügyvédje, Michael Cohen 130 ezer dollárt fizetett Stormy Danielsnek a 2016-os választások előtt, hogy hallgasson egy állítólagos viszonyról. Trump ezt az összeget 420 ezer dollárként térítette meg Cohennek, amit hamisan jogi kiadásként tüntettek fel. A büntetés mértékéről július 11-én döntenek, négy nappal a Republikánus Párt elnökjelölő konvenciója előtt.

25 éves a Nyugat.hu. Ne feledd, ide kattintva támogathatod következő 25 évünket!
Támogatom

Trump az ítélet után politikai indíttatású boszorkányüldözésnek nevezte az eljárást és a Biden-adminisztráció támadását sejteti a háttérben. Joe Biden kampánycsapata viszont azt hangsúlyozta, hogy senki sem áll a törvények felett, és csak a szavazóurnáknál lehet biztosítani, hogy Trump ne térjen vissza az Ovális Irodába.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu

Hozzászólások

A cikkekhez csak regisztrált felhasználóink szólhatnak hozzá. Kérjük, jelentkezzen be, vagy ha még nem tette, regisztráljon.

A szerkesztőség fenntartja magának a jogot, hogy a cikkekhez nem kapcsolódó kommenteket moderálja, törölje. A részletes moderálási szabályokért ide kattintson!

Hírek