Már a Magyar Nemzeti Bank is rámutatott múlt hétfői sajtótájékoztatóján, hogy a 10 millió forintos ingyenpénzt, azaz a babaváró hitel maximális összegét egy „azonosítható réteg” befekteti. Ez azt jelenti, hogy a
babaváró hitelt olyanok is felveszik, akik egyáltalán nem szorulnak rá, hogy az összeg megforgatásával még keressenek is.
A legegyszerűbb megoldás a mostanában sokat emlegetett szuper állampapírba történő befektetés, azaz MÁP Plusz vásárlása. Az államkötvény június 3-én jelent meg, adómentes, a kamatfizetés idején névértéken visszaváltható, 5 éves időtávon átlagban, kockázatmentesen évente közel 5 százalékot hoz.
Egy háromgyermekes család a 10 millióból 12,7 milliót hozhat össze ennyi idő alatt. Ehhez persze az kell, hogy meg is szülessenek a bevállalt gyermekek, és fizessék a törlesztőket. De még ha gyermekek hiányában büntetőkamatot is kell fizetniük, akkor is 435 ezres plusszal jönnek ki az ügyletből - hívta fel a figyelmet az mfor.hu.
A lap kíváncsi volt arra, hogy mekkora lehet az a befektető réteg, aki ezt a lehetőséget használja ki. A bankoktól azonban kitérő vagy nem pontos válaszokat kaptak. A lap szerint kérdés azonban, hogy ha ennyire nincsenek képben a nagybankok, akkor
hogyan tájékoztathatták az MNB-t arról, hogy létezik egy azonosítható réteg, amely arbitrálja a babaváró hitelt és befektetési termékeket vesz belőle?