Tudta, hogy a legmenőbb kortárs magyar festmények tízmillókért cserélnek gazdát?

Az Irokéz Gyűjtemény, és az egyik legmenőbb budapesti galéria az acb Kortárs Művészeti Galéria tulajdonosáról forgatott riportfilmet a TV2.

Nem sokmindenért érdemes nézni a TV2-őt, de Till Attila Propaganda című műsoráért igen is érdemes rákattani Andy Vajna csatornájára. Tilla ugyanis egy olyan kultúrmissziót vállalt be, hogy érdekes, és valódi értéket teremtő embereket mutat be műsorában.

A héten például az a szombathelyi Pados Gábor Pados Gábor azt üzente, ezek a kedvenc budapesti helyei 2013. June 05. 20:15 volt a műsor főszereplője, aki az Irokéz Gyűjteménnyel és a nem csak Budapesten menő, de nemzetközileg is elismert acb Kortárs Művészeti Galériával vált ismert alakjává a képzőművészetnek.

  • A műsorban Tilláék ellátogattak a 156 négyzetméteres acb Galériába.
  • Több százezer forintos "macskaköveket néztek".
  • Tojáspáncélt próbáltak.
  • Leruccantak a Balatonra, Pados 1837-ben épült présházból lett nyaralójába.
  • A galériás elmesélte, hogy a kommunizmusban nem nagyon illett bele az akkori gimnáziumi életbe.
  • Az első üzletét 6 évesen kötötte, a tízóraiját adta el az általános iskolában.
  • 25 évesen nyitotta az első papírboltját, ami 300 ezer forintos induló tőke után 3 milliárdos árbevétellel zárt.
  • Padost volt, hogy megrontotta a pénz, de a szombathelyi barátok hamar visszarántották a helyes útra.
  • Kiderült, hogy 200 ezer euró (60 millió forint) körül mozognak a prémium magyar kortárs festmények.
  • Megtudhattuk, Magyarországon még félénkek a gyűjtők és sok esetben a múzeumoknak kölcsön adott művek mellé nem íratják ki a nevüket.
  • A kortárs művészet bevonja a szemlélődőt és fontos lesz az asszociációs képesség.
  • Magyarországon a műgyűjtők nagy részét a második világháborúban elpusztították.
  • Pados élete a műtárgyak körül forog.
  • Padosnak Szombathely olyan mint New York.
  • Tartsd életben a helyi nyilvánosságot!

    A független és szabad újságírás ezután is fontos marad! Sok dolgunk lesz a múlt feltárásával, a mindenkori hatalom ellenőrzésével és azzal, hogy továbbra is egy olyan országért dolgozzunk, ahol valódi jogait vannak és ahol a tetteknek következménye van.
    A Nyugat.hu-t többféle módon támogathatod. Tedd meg!

    Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
    Google Favicon
    Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

    Hozzászólások

    A cikkekhez csak regisztrált felhasználóink szólhatnak hozzá. Kérjük, jelentkezzen be, vagy ha még nem tette, regisztráljon.

    A szerkesztőség fenntartja magának a jogot, hogy a cikkekhez nem kapcsolódó kommenteket moderálja, törölje. A részletes moderálási szabályokért ide kattintson!

    Kultúra