Négy Vas megyei bringás meghódította a Giro d’Italiát és a legenda Marco Pantani hegyét

Európa legmeredekebb közútját mászták meg két keréken.

Ezekben a hetekben zajlik az egyik legnagyobb bringás körverseny, az olaszországi Giro d’Italia. Persze sokan vannak ilyenkor, akik nem elégszenek meg azzal, hogy a Eurosport közvetítésével gyönyörködjenek a tájban és a (kerék)párharcokban. Néhány vasi bringás autóba pattant, meg sem állt az észak-olasz Ovaróig. Ez az a környék, ahol a Giro 14. szakasza szombaton haladt fel a Zoncolan nevű hegyre, aminek a tetején volt a befutó.

Olaszországi túrán Vas megyei biciklisek
Csodálatos tájakon kerekeztek
Kóbor Zoltán

A szombathelyi Kóbor Zoltán és barátai, Tóth István, Vizserálekné Fekete Barbara, Vizserálek Attila még pénteken utaztak el két autóval Ovaróba, hogy szombaton még a profik előtt megmásszák a hegyet.

Olaszországi túrán Vas megyei biciklisek
A vasi bringás csapat: Tóth István, Vizserálekné Fekete Barbara, Vizserálek Attila és Kóbor Zoltán
Kóbor Zoltán
A híres Monte Zoncolan
Giro d'Italia

A laikusnak nem sokat mond, de 10 km-en 1200 métert emelkedik, ez Európa legmeredekebb közútja, néhol 23,6 százalékos emelkedővel

- mondta Zoli.

A hegyen óriási volt a hangulat, rengeteg magyar, lengyel, cseh, szlovén szurkoló és bringás, valamint a sok olasz fanatikus olyan hangulatot varázsolt, amit nehéz visszaadni vagy elmesélni.

Zoliék a hegy lábánál bíztatták a versenyzőket. Aznap egyébként Chris Froome, a Sky négyszeres Tour de France-győztese nyerte a szakaszt.

Sokat elmond a hegyről és a profik világáról, hogy míg Zoli gyakorlott bringásként szép teljesítménnyel 1 óra 42 perc alatt hódította meg a legendás szakaszt, addig Froome alig 40 perc alatt felért a hegytetőre úgy, hogy előtte letekert 176 kilométert, megmászva három 3-as és egy 2-es kategóriájú hegycsúcsot.

Vasárnap Tolmezzóban megnézték a következő szakasz rajtját, aztán Villa Santini környékén tekertek egy keveset.

Ez a három nap fantasztikus volt, az olasz táj, az emberek, lelkileg teljesen feltöltődtünk. Mindenkinek csak ajánlani tudom, cirka 300-350 km-t kell csak autózni és egyáltalán nem drágább mint itthon egy Balatoni hétvége

- mesélte Zoli.

Olaszországi túrán Vas megyei biciklisek
Zoli és a példakép
Kóbor Zoltán

A képek láttán (a képgalériáért katt bármelyik képre, vagy ide!) nem tudtunk nem rákérdezni a kalózjelmezre, amiben szurkolt a Giro mezőnyének. Zoli elmondta, az olaszoknak is tetszett.

A Zoncolan a 2004-ben elhunyt olasz biciklis legenda, Marco Pantani hegye, akinek Il Pirata volt a beceneve, ami kalózt jelent. Ott azon a szakaszon sok Pantani-fan volt, akik már akkor üvöltöttek, amikor megláttak engem a Zoncolan tetején Pantani mezében.

Zoliék sokat tekernek a környéken, Ausztria és Szlovénia hegyeit többször megjárták már bringával, de ekkora csúcsot még nem hódítottak meg, mint a Zoncolan. Elmondta, rengeteg tervük van, szeretnék a Passau-Bécs utat is megjárni a Duna mentén, és az olasz-szlovén milleniumi kerékpárutat is, ami a keskeny nyomtávú vasút helyén épült a hegyek oldalába, alagutakon át:

Ennyi tervre egy élet nem elég de minél többet ki akarunk pipálni.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu

Hozzászólások

A cikkekhez csak regisztrált felhasználóink szólhatnak hozzá. Kérjük, jelentkezzen be, vagy ha még nem tette, regisztráljon.

A szerkesztőség fenntartja magának a jogot, hogy a cikkekhez nem kapcsolódó kommenteket moderálja, törölje. A részletes moderálási szabályokért ide kattintson!

Életmód