Hírek rovat
A regionális vámparancsnok sajtótájékoztatója
A Vám és Pénzügyőrség Nyugat-dunántúli Regionális Parancsnokságán ma tartották a tavalyi évet értékelő értekezletet. Varga József ezredes ezt megelőzően sajtótájékoztatón számolt be a régió vámhivatalainak munkájáról. Újságírói kérdésre válaszolva elhangzott: a magyar oldalon elkészült a kétvölgyi állandó átkelő épülete, ám a szlovén fél késlekedése miatt nem lehet megnyitni a határt. A parancsnok az idei célkitűzések között jelölte meg a várakozási idők csökkentését, hiszen teherforgalomban ma még nem ritka a10-12 órás várakozás. Ha az átkelőhelyen lévő 6-7 hatóság munkáját sikerül összehangolni, akkor a teherautó a mostaninál jóval rövidebb idő alatt átkelhetnek majd a határon.
Röplapok a Vendvidéken
Apátistvánfalván és Kétvölgyön röplapokat ragasztottak ki, amelyek szerint az Őrségi Nemzeti Park létesítése ellentétes a szlovén kisebbség érdekeivel. Az uszító hangú tacepaók megjelenését a szlovén kisebbség vezetői elítélték, s elhatárolódtak annak szerzőjétől.
Vadvédő kerítések az osztrák határ mentén
A magyar vadállomány védelmében az osztrák-magyar határ vasi szakaszán több helyen is vadvédő kerítést építettek. Az ok: a magyar erdők értékes vadjainak kilövésére a határ másik oldalán már egy kisebb iparág alakult. Az osztrák erdők gyér vadállománya miatt jó üzlet a határ mentén etetőket, vadlest építeni. Hiszen az áttévedő szarvas, őz, vaddisznó így könnyű zsákmány lehet. Az osztrákok viszont neheztelnek a vadvédő kerítések miatt, ezért nemrégiben osztrák-magyar bizottság alakult a konfliktus megoldására.