Meghalt a Dolly Roll vezetője, Kékes Zoltán

A 67 éves zenész halálhírét a Story Facebook-oldala közelte. Kékes 1973-tól, tíz éven keresztül volt tagja a Hungáriának, majd 1983-ban alapítótagja volt a Dolly Rollnak.

Imádta a focit, érdeketék az ufók

Sziszi a becenevét általában csak a lemezborítókon használja, az életben Zolinak szólítják. Ő az együttes gitárosa és egyben menedzsere is. Szereti különválasztani a munkát és a magánéletet, ezért ez utóbbiról nem sokat tudni. Sokkal szívesebben beszél szakmai pályafutásáról. Tíz évig tanult zongorázni, majd a hatvanas évek elején, a beat idején, önállóan megtanult gitározni. Tizenévesen kezdett el együttesekben zenélni, első zenekera az iskolatársakkal alapított Sínus együttes. 1968-ban bekerült a profi könnyűzene világába, a Gemini együttes gitárosaként. Késõbb tagja a Ferm-, majd a Juventus-, és a Hungária zenekarnak. Utóbbiban tíz évet tölt el, előbb rockot, majd Beatlest és rock and roll-t játszva. 1983 fordulópont életében: indul a Dolly Roll, melynek vezetője és menedzsere is a gitározáson kívül. Rengeteg ötletéből már sokat megvalósított a koncertek színpadképeiben, a műsor felépítésében, vagy a zenei anyagok összeállításában. A Dolly Roll "motorjának" nevezik. Szeret zenét hallgatni,de erre többnyire útközben ,az autóban van lehetősége. Otthon szabadidejében szivesen olvasgat, /érdeklik az ufo-k/,de figyelemmel kíséri a világ eseményeit is. Műszaki beállítottságú, ebből következõen érdeklik a technikai ujdonságok. Feleségével és lányával, Raffaellával szinte csak hétvégeken találkoznak. Volt kutyája, jelenleg két cicája van. Minden sportot szeret , legfőképpen a focit. - írja a Dolly Roll hivatalos webolda a gitárosról.

Egy korábbi, neten fellelhető interjú a zenésszel:

Ez egyébként rövid időn belűl a második halálhír, ami megrázta a magyar könnyűzenét. Csütörtökön hunyt el Vida Ferenc, a Lord együttes alapítótagja.

Tartsd életben a helyi nyilvánosságot!

A független és szabad újságírás ezután is fontos marad! Sok dolgunk lesz a múlt feltárásával, a mindenkori hatalom ellenőrzésével és azzal, hogy továbbra is egy olyan országért dolgozzunk, ahol valódi jogait vannak és ahol a tetteknek következménye van.
A Nyugat.hu-t többféle módon támogathatod. Tedd meg!

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek