Az Operatív Törzs pénteki sajtótájékoztatóján az egyik megyei napilap azt kérdezte, hogy a férfiak felhagyhatnak-e végre a könyökök összeérintésével és kezet foghatnak-e úgy, mint a koronavírus-járvány előtt.
És Müller Cecília megadta az engedélyt.
Hiszen „ez a magyar kultúra része, mi ehhez szoktunk hozzá, és a jelenlegi járványügyi helyzet lehetővé teszi, hogy kezet fogjunk egymással”.
Az országos tisztiorvos ugyanakkor fontosnak tartotta hangsúlyozni a kézmosás fontosságát, amit azonban nem kell azonnal a kézfogás után végrehajtani, ráér, amikor hazaérünk.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot!
A független és szabad újságírás ezután is fontos marad! Sok dolgunk lesz a múlt feltárásával, a mindenkori hatalom ellenőrzésével és azzal, hogy továbbra is egy olyan országért dolgozzunk, ahol valódi jogait vannak és ahol a tetteknek következménye van.
A Nyugat.hu-t többféle módon támogathatod. Tedd meg!