Hé, Budapest!
- ezzel a felkiálltással posztolt a Facebookra az Országos Mentőszolgálat, ugyanis megbotlott és elesett az utcán egy bottal járó, 85 év körüli asszony, akinek sokáig senki sem segített tegnap Budapest belvárosában."A sérült nő elmászott az első padig, ahova leült, majd (elmondása szerint) több gyalogost is próbált megszólítani, hogy hívjanak neki mentőt, mégsem állt meg senki segíteni" - írják.
A bejegyzés szerint közel egy órát üldögélt így a hidegben, mire végre egy jólelkű köztisztasági alkalmazott felfigyelt az asszonyra és értesítette a mentőket.
"Bajtársaink perceken belül helyszínre értek és csillapították az idős beteg fájdalmát, akit súlyos sérüléssel szállítottak kórházba. Mielőbbi felépülést kívánunk, a mentésben résztvevőknek gratulálunk!" - zárják a posztot.
Borítóképünk illusztráció, fotó: Pixabay