A Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK) levegőhigiénés indexe alapján tovább romlott a levegőminőség az ország bizonyos részein, közölte az MTI. Veszélyes volt a légszennyezettség mértéke Békéscsabán, Putnokon és Sajószentpéteren csütörtökön.
Egészségtelen minősítést kapott a levegőminőség Debrecenben, Kazincbarcikán, Miskolcon, Nyíregyházán és Várpalotán, további tizennégy településen pedig kifogásolt volt a levegő minősége.
A meteorológiai előrejelzés alapján az ország északi felében időnként megélénkülhet a nyugatias szél, amely helyenként kedvezőbb levegőminőséget eredményezhet, jelentősebb javulás azonban csak a hétvégén várható.
Veszélyes minősítés esetén már az egészséges emberek is légzőszervi tüneteket tapasztalhatnak. A kockázati csoportba tartozóknál – krónikus betegeknél, várandósoknál, időseknél – a légzőszervi tünetek súlyosbodhatnak, illetve gyakoribbá válhatnak a légszennyezettség emelkedésével.