Szijjártó Péter lesz idén Győr díszpolgára, Borkai Zsolt volt polgármester neve a közgyűlési előterjesztésbe már nem került be, így nem is szavaztak róla a győri képviselők. A külügyminisztert Dézsi Csaba András polgármester terjesztette fel a város legrangosabb díjára, a mögötte álló fideszes többség pedig megszavazta, adta hírül a Telex.
Aktív politikusnak eddig nem adtak díszpolgári címet Győrben. A képviselők végül három ellenszavazat mellett – ennyi ellenzéki jelölt van a testületben – szavazták meg Szijjártó Péter díszpolgári címét, amit március 15-én vehet át a győri születésű külügyminiszter.