A Szombathelyi Járási Ügyészség súlyos egészségromlást eredményező közúti baleset gondatlan okozásának vétsége miatt emelt vádat egy nővel szemben, aki a vád szerint tavaly márciusban, Szombathelyen vezetett személyautót, későn észlelte az általa használt forgalmi sávban forgalmi okból megálló másik gépkocsit, az ütközés elkerülése miatt vészfékezett, azonban nekiütközött az előtte álló autónak, majd átsodródott a szemközti forgalmi sávba, ahol frontálisan ütközött az ott közlekedő autóval.
A vádlottal szembejövő, vétlen autó vezetője nyolc napon túl gyógyuló sérüléseket szenvedett a balesetben, nála súlyos egészségromlás alakult ki. A vádlott büntetőjogi felelősségéről a Szombathelyi Járásbíróság fog dönteni.