Szombathelyen az Agora Savaria Filmszínház ad otthont a BIDF Szombathely (Budapesti Nemzetközi Dokumentumfilm Fesztivál) programjának. A fesztivált január 29. - február 2. között rendezik meg.
Kiemelt téma a mindenkit érintő környezetvédelem (Zenica felett az ég), de bemutatják a hatalmas érdeklődéssel övezett Navalnij-film folytatását, az Ellenméreg című alkotást is.
Láthatja a közönség az Oscar-díjra jelölt Kedves, drága szeretteim című filmet, bepillantást nyerhetünk Japán különös világába (Köddé váltak), megismerhetünk egy különös párkapcsolati megoldást kínáló kínai módszert (Volt szerető, nincs szerető).
Fontosnak tartják a szervezők női sorsok (Menetelés a sötétségbe) és a nehéz sorsú gyerekek kitörési lehetőségéről készült spanyol alkotás bemutatását (A fiú és az arany köpeny).
Szombathely sportváros is, ezért a fesztivál zárófilmjeként a sportolók elhivatottságát, az ukrán háború tragédiája vs olimpiára készülés folyamatát bemutató alkotást láthat a közönség (Sellőlányok viharban).
A program során minden vetítés után elismert szakértők beszélgetnek a témákról.
A fesztivál ideje alatt délelőttönként iskolai csoportok a Netfüggők, a Száguldó család és a Sellőlányok viharban című filmeket láthatják.