Szombathely
Április 4. péntek, 18.00 - Én a vámpír - Felnőtteknek - Mesebolt Bábszínház
Április 4. péntek 19.00 - Mozaik bérlet 11. előadása - Savaria Szimfonikus Zenekar - Bartók Terem
Rossini: A sevillai borbély - nyitány
Mascagni: Parasztbecsület - Intermezzo
Verdi: Nabucco - nyitány
Brahms: II. D-dúr szimfónia
Vezényel: Szennai Kálmán
Április 5. szombat, 09.00 - 12.00 - Kézműves Kuckó - Fa csibe festése - Agora MSH
Április 5. szombat, 10.00 - Hímesre írva - tojásírás bemutató és foglalkozás - Berzsenyi Dániel Könyvtár
Gajdos Zsuzsanna tojásíró népi iparművészt már jól ismeri a Berzsenyi Dániel Könyvtár közönsége. Szinte már hagyomány, hogy húsvét előtt útmutatásait követve közösen próbálják ki a tojásírás művészetét a gyermekkönyvtár hangulatos terében összegyűlve. Idén sem lesz ez másként.
Kérik, hogy azok, akik szeretnék saját kezűleg is kipróbálni a tojásírást, vigyenek magukkal kifújt vagy főtt tojást. Minden egyéb eszközt és anyagot biztosítanak.
Április 5. szombat, 11.00 - Bach, Beethoven - Húsvéti ajándék - Szombathelyi Művészeti Szakgimnázium
III. Halász Ferenc Országjáró Tehetségkutató Szombathelyi fordulójának eredményhirdetése és zárókoncertje!
Műsor:
Bach: Kétszólamú invenciók - részletek
Kelemen Barnabás - hegedű, Kokas Katalin - brácsa
Beethoven: Vonóstrió
Kelemen Barnabás - hegedű, Kokas Katalin - brácsa, Kokas Dóra - cselló
A belépés ingyenes!
Április 5. szombat, 11.00 - Süsü, a sárkány - zenés mesejáték - Agora MSH
Április 5. szombat, 14.00 - 17.00 - Nyuszi portré, falikép készítése tojástartóból - Víztorony
Április 5. szombat, 19.00 - Boldog születésnapot! Avagy hatan pizsamában - Agora MSH
Április 5. szombat, 19.00 - Beke István & Agg Marci pódiumkoncert - Bohém
Április 5. szombat, 19.00 - Z'ENEMI - Phoenix Rt - Végállomás Klub
Április 5. szombat, 19.00 - Hiperkarma - MMIK Caffe
Április 6. vasárnap, 07.30-11.30 - Hacuka közösségi vásár - Vásárcsarnok Hunyadi utca felőli kiscsarnoka
Gardróbürítésből származó használt, de minőségi női- és férfiruhák, gyerekruhák, játékok, könyvek, ékszerek, kiegészítők, lakásdekorációs kellékek és minden egyéb hasznos holmi vására, ahol 40 árus kínálja megunt portékáit az érdeklődőknek.
Április 6. vasárnap, 08.30 - 11.00 - Vasárnapi közös kilométerek - Csónakázótó
Útvonal: Szombathely - Balogunyom - Szombathely Tervezett táv : 21 km, de természetesen lehetőség van rövidebb távra is csatlakozni, féltávnál fordulással.
Frissítés egyénileg! Balogunyomban közkút van, lehetőség van a kulacsok feltöltésére.
Április 6. vasárnap, 10.00 - Josef Capek: Újabb történetek a kutyusról meg a cicusról - Mesebolt Bábszínház
Április 6. vasárnap, 10.00 - 18.00 - Jubileumi Nap - 25 éves a Perintparti Waldorf Iskola - Weöres Sándor Színház
12:45- 13:10 Csongor és Tünde- 2. felvonás. Előadja a Waldorf iskola dráma-csoportja (Nagyszínpad)
Április 6. vasárnap, 14.00 és 18.00 - Illúzió mesterei - Agora MSH
Április 6. vasárnap, 15.00-18.00 - Csússz velünk a tavaszba! - Trend Optika Jégcsarnok
Április 6. vasárnap, 17.00 - Húsvét előtt - Varga Bernadett iparművész gyűjteményes kiállításának megnyitója - Zarkaházi Szily Kastély
A tárlatot megnyitja Fekete Szabolcs Benedek, a Szombathelyi Egyházmegye segédpüspöke. A kiállítás május 26-ig lesz látogatható.
Április 7-17., - Húsvéti készülődés - kézműves foglalkozás óvodás és iskolás csoportoknak - Agora MSH
Április 7. hétfő, 18.00 - Filmvetítés és közönségtalálkozó - Küzdelem a végsőkig magyar dokumentumfilm - Agora Savaria Filmszínház
Vendég: Gémesi Csanád kardvívó és Gémesi Gergő rendező
Gémesi Csanád a kardvívás kiemelkedő alakja. A film elkíséri őt az év legfontosabb hazai versenyére, a magyar bajnokságra, de emellett betekintést nyerhetünk a mindennapjaiba és a kemény munkába is, mellyel elérte sikereit a világ- és Európa bajnokká válásig. Megismerhetjük a sportolót, a családapát, az embert. Egy inspiráló történet arról, hogyan lehet az elszántság és a kitartás segítségével legyőzni az akadályokat és elérni a legmagasabb célokat az életben.
Április 8. kedd, 18.00 - Filmvetítés és beszélgetés - Magdolna - magyar játékfilm - Agora Savaria Filmszínház
A film előtt bevezetőt mond és a beszélgetést vezeti Márfi Gyula nyugalmazott veszprémi érsek. A játékfilm Magdolna életének két napjára fókuszál, s ezek történéseit mutatja be egyszerűen, de szépen haladva előre az időben. Az egyik ilyen nap 1933 nyarán játszódik a Káli-medencében, a 12 éves Magdolna egy csodás, ugyanakkor tanulságos napját bemutatva. Magdolna ekkor ébred rá, sorsa az, hogy Krisztushoz hasonlóan rendkívüli áldozatot hozzon embertásaiért. A másik napon már 1945-ben vagyunk, Magdolna életének utolsó napján, melyet a küzdelem, a reményvesztettség és a félelem ural, s közben környezetéből kiemelkedik Magdolna alakja, aki a végsőkig tartja a lelket társaiban, mialatt a szeretet és az elfogadás erejével közelít saját halála felé.
Magdolna egy vértanú, aki a 20. század legsötétebb éveiben minden erejét, képességét Isten szolgálatába állította, reményt adva a rászoruló, a hittől elszakadt, a háború borzalmait átélő embereknek. Ő volt Bódi Mária Magdolna – vagy ahogy mindenki szólította: Magdi –, aki 24 évesen életét adta Krisztusért. Magdolna boldoggá avatási szertartása 2025. április 26-án lesz a Veszprém Arénánál.
Április 8. kedd, 19.00 - Csík-Presser-Karácsony: A dal a miénk 2.0 - Agora MSH
Izgalmas vállalkozásba fogott a Csík Zenekar, amikor 2020-ban egy olyan lemezt adott ki, amely csak feldolgozásokat tartalmazott, ráadásul egyetlen zenekar, a Locomotív GT dalaiból válogatva! Az album megjelenését egy kétéves lemezbemutató turné követte, amelynek sikerén felbuzdulva született meg a folytatás: A dal a miénk 2.;
A két év együtt muzsikálása természetesen új dalok születését is eredményezte. Akárcsak a korábban megjelent lemez esetében, most is ismert és kevésbé ismert LGT dalok szolgáltattak alapot az új kompozíciókhoz, amelyeket Presser Gábor, Karácsony János „James” és a Csík Zenekar tagjai a már megszokott módon, népzenei motívumokkal átitatott hangzásvilágban tárnak közönségük elé.
Az előadás – egyedülálló látványtechnikával kiegészülve, mégis – igazi Csík Zenekaros környezetben varázsolja színpadra a több, mint 50 éve alakult LGT zenekar dalait, ezzel is megmutatva közönségének, hogy legyen szó zenéről vagy színpadi show-ról, a tradicionális és a modern nem csak megfér egymás mellett, hanem megfelelő fúzióban egy egészen új világot is teremt ebben a rohanó, 21. században.
Április 9. szerda, 18.00 - Kapcsolataink hálójában - Filmvetítés és beszélgetés - Agora Savaria Filmszínház
Az Agora–Savaria Filmszínház és a Vas Megyei Családterápiás Egyesület filmklubja. A beszélgetéseket vezeti: Spiegler-Kutasi Nikoletta. Vendég: Temesi Patrícia pszichológus, képzésben lévő családterapeuta.
A szerelem ideje francia-angol romantikus dráma, 107 perc, 2024 (16)
Néhány véletlenen múlik az egész. Az egész élet. A találkozások, a szerelmek, a boldogságok és a tragédiák. Almut (Florence Pugh) és Tobias (Andrew Garfield) véletlenül fut össze – de szó szerint. A lány elgázolja a fiút, és a baleseti sebészet folyosóján várakozva van idejük beszélgetni.
A beszélgetésből futó kaland, a kalandból életre szóló szerelem lesz. A menő sztárszakácsnő és a világban helyét kereső srác összeköltözik, és együtt is marad. Gyerekük születik… de a boldogság sosem tart örökké – és rájuk is vár néhány nagy tragédia.
Április 8. Flódni - Improvizációs gasztroszínház - Agora MSH
Aki kifőzte Stahl Judit, az ismert televíziós. A recept pofonegyszerű – kavarjuk össze a színházi rögtönzést, a gasztronómia kultúrtitkait és a hajdani zsidó város történetét. Aztán az improvizációs műfaj legjobb színészei tálalják a nézőknek Judit főztjét, vagyis a szituációkat. A négy színész mellett a főpincér személye állandó marad, Novák Péter a fergeteges észjárású műsorvezető tartja kézben az egyre fokozódó hangulatot, Kálloy Molnár Péter, Járai Máté, Schell Judit és Parti Nóra társaságában.
Április 9. szerda, 17.00 - Sánta Sára: A magyar ókorkutatás atyja, Schönvisner István - Könyvbemutató - Iseum Savariense
Sárvár
Április 4. péntek, 17.00 - Geometrikus zarándoklat - kiállításmegnyitó - Nádasdy-vár Folyosó Galéria
Kereszty Gábor olaszországi utazásairól, felfedező zarándoklatai során készült fényképeiből nyílik kiállítás a vár Folyosógalériájában.
A művész ajánlója: „Higgyék el, hogy a falon látható formák nem véletlenek. A megalkotó mestereket valami vezérelte. Mint ahogyan ettől, a fotós sem tudja függetleníteni magát. A formákat odaföntről osztják, mint ahogyan a világ színeit is. Föntről, a magas égből, ahol a Jóisten lakozik és persze lakkozik.”
A kiállítást megnyitja Horváth Valéria, a Koncz János Alapfokú Művészeti Iskola tanára.
A megnyitón közreműködik Vida-Tóth Viktória (fuvola), Szélesiné Sipos Mónika (zongora) a Koncz János Alapfokú Művészeti Iskola tanárai.
A kiállítás megtekinthető 2025. május 11-ig.
Április 9. szerda, 17.00 - Versünnep - Tarisznyások koncertje - Könyvtár
Kőszeg
Április 5. szombat, 10.00 - Dióhéj-koncert gyerekeknek - Városi Könyvtár
Április 5. szombat, 18.00 - Bachtól Bachig - Capella Savaria hangversenye - Zsinagóga
Szólisták:
Művészeti vezető: Kalló Zsolt. A belépés díjtalan.
Vép
Április 5. szombat, 18.00 - IV. Retro party és retro kvíz - Művelődési Ház
Őriszentpéter
Április 5. szombat, 09.00 - 17.00 - Varázslatos kelet Őrség - Biciklis körtúra - Tourinform Őrség
Az Őrség „fővárosából” a varázslatos, változatos kelet Őrségbe Őriszentpéter – Nagyrákos – Pankasz – Kisrákos – Viszák – Őrimagyarósd – Szőce – Hegyhátszentjakab – Szaknyér – Viszák – Ispánk – Őriszentpéter
A túra első állomása a Tourinform Őrség és a Natura 2000 Látogatóközpont (ha szeretnéd!), ahol az őrségi élőhelyeket bemutató interaktív kiállítása kiváló kiindulópontként szolgálhat az őrségi kirándulásnak.
A következő állomás Nagyrákoson, a tájháznál, majd a pankaszi szoknyás haranglábnál lesz. Még tekerünk egy kicsit, áthaladunk pár őrségi falun és Szőcére érkezünk, ahol megcsodáljuk a mindig bámulatos, és mindig más arcát mutató tőzegmohás láprétet. Visszafelé indulva Hegyhátszentjakabon a Vadása-tó irányába teszünk kitérőt, majd ellátogatunk egy tökmagolajütőbe Őrimagyarósdon, ahol az Őrségi Nemzeti Parki Termék védjegyes tökmagolaj is készül.
A hazafelé vezető úton Ispánkot, mint a „világ közepének” is nevezett települést is útba ejtjük, mielőtt visszaérkeznénk kiindulópontunkra, Őriszentpéterre, az Őrség „fővárosába”.
A túra nehézségi foka közepes, de az elektromos rásegítés nagymértékben „kisimítja” a dombokat! A túra alkalmával kényelmes túratempóban fogunk haladni, több pihenőt is beiktatva az út során.
Gyülekező: 09:10 – 09:25
Kerékpártúra indulása: 09:30
Várható érkezés: 16:00 – 17:00 között
Bük
Április 10. csütörtök, 18.00 - Mitől lesz napos a B oldal? - Büki MSK színházterme
Celldömölk
Április 5. szombat, 19.00 - A bajnokok bajnoka - Papp Laci - Kemenesaljai Művelődési Központ és Könyvtár színházterem
A legendás háromszoros olimpiai bajnok ökölvívónak, Papp Lacinak állít emléket a Déryné Társulat produkciója.
Április 6. vasárnap, 11 óra - Rózsa királyfi - Boldogságkeresők - Soltis Lajos Színház
Körmend
Április 4. péntek, 19.00 - Kovács Kati koncert - Batthyány-kastély
Április 6 vasárnap, 16.00 - Mazsola és Tádé zenés bábjáték - Batthyány-kastély - színházterem
Április 7. hétfő, 17.00 - Betegség és egészség a Bibliában és a kórházban - Horváth István Sándor kórházlelkész - Batthyány Örökésgközpont
Szentgotthárd
Április 6. vasárnap, 19.00 - Capella Savaria zenekar tavaszi koncertje - Refektórium
Április 9. szerda, 17.00 - Városi séták - A Hunyadi úti gyárfüzér - Hunyadi út
Répcelak
Április 4. péntek, 18.00 - A gönyűi aranyember - répcelaki filmbemutató - Művelődési Ház
Szabó János volt már dunai hajós, búvár, textiles, állattartó és több évtizede az egyik legismertebb aranymosó Magyarországon. Életét és a dunai aranymosást mutatja be Boros Ferenc és Horváth Zoltán legújabb dokumentumfilmje.
A film utáni beszélgetést moderátora: Boros András, az intézmény igazgatója.
A bemutató vendéglátással és kötetlen beszélgetéssel zárul. A programon való részvétel ingyenes!
Április 5. szombat, 15.00 - Zumba Nap - Répce Sportcsarnok