Hétfő éjjel csaptak fel a lángok a kőszegi dr. Nagy László Gyógypedagógiai Intézmény kollégiumának tetőterében. Az épület 5 szintes, maga a kollégium az ötödik szinten kialakított tetőtérben van.
A lángok egy használaton kívüli üres szobában csaptak fel, és hamar átterjedtek a tetőszerkezetre is. A kollégiumban 60 gyermek és 1 felügyelőtanár volt, akik a tűzriadó terv szerint időben kimenekültek az épületből. A kőszegi és a szombathelyi tűzoltóknak a tetőszerkezet nagy részét sikerült megmenteni a gyors és hatékony beavatkozásnak köszönhetően. A tűzkeletkezés okát még vizsgálják.