Hetven éve, Lengyelország lerohanásakor Magyarország több mint százezer lengyel menekültet fogadott be. A lengyelek ruhát, élelmet, szállást kaptak, gyermekeik lengyel iskolákban tanulhattak. Az ide érkező katonák többsége nyugatra menekült tovább. A lengyelek a mai napig hálásak Magyarországnak: ebben a hónapban „Lengyel szeptember” címmel egy hónapos országos ünnepségsorozat emlékezik a hetven évvel ezelőtti eseményekre. Sárváron szeptember 19-én az egykori lengyel tábor falán emléktáblát cserélnek, lesz koszorúzás és névadó ünnepség, de megnyitnak egy kiállítást is.
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!