Vas megyében élő gyerekek külföldi gyógykezelésére gyűjt a Vöröskereszt. Az 1990-es évek elején lakossági kezdeményezésre nyitott számlaszámot a helyi vöröskereszt olyan gyerekek, és családjaik megsegítésére, akiknek idehaza nem volt lehetőség a gyógykezelésére. Az összegyűlt pénzből segítik a családok utazását, a kezeléseket, és a külföldi országok Vöröskeresztes szervezetinek megkeresésével olcsó szállást keresnek a hozzátartozóknak a kint tartózkodás idejére. A Vasi szervezet most is gyűjt. Egy 14 éves, Nagygeresden élő kislány őssejt beültetésére. Eszternek tavasszal már volt egy kezelése Düsseldorfban, azóta javult az állapota. De az ősszel, vagy legkésőbb jövő tavasszal meg kell ismételni a beavatkozást. Poór László, a Vöröskereszt megyei vezetője elmondta, hogy a gyerekek esetében könnyebb a gyűjtés. A felajánlott összegek nagyon eltérőek.
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!