Jövőre kevesebb jut szociális célokra

Az állami normatívák csökkentése miatt Szombathely várhatóan közel 700 millió forinttal kevesebb pénzt kap jövőre az oktatási és szociális feladatok ellátására. A változások a közfoglalkoztatást is érintik majd, így a Savaria Rehab Team is nehéz helyzetbe kerülhet. A Szociális Szolgáltató Központ mintegy 2500 nyugdíjasról gondoskodik. Az állami normatíva itt is csökken jövőre, pedig a rászorulók száma egyre nagyobb. Mivel az ellátás minőségéből nem engedhetnek, az öt érintett intézmény és a szociális bizottság a jövőben egyeztető tanácsot hoz létre. Azt remélik, így egységesen tudják képviselni a közgyűlés előtt az ágazatot.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek