Az ősz beköszöntével útra keltek a vándor madarak, ezek megfigyelésében és gyűrűzésében vesznek részt a Tömördön épített madárvárán a Magyar Madártani Egyesület ornitológusai. A Szombathelyről mintegy 20 kilométerre lévő bázison a szakemberek munkáját sokszor óvodások, általános- és középiskolások valamit egyetemi hallgatók is segítik. Lukács Zoltán táborvezető rádiónknak elmondta, hogy a vasi madármegfigyelő központ különösen jó helyen fekszik, így nagyon sok fajjal találkoznak a kutatók.
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!