Nőhet a tandíj a szombathelyi zeneiskolában

A duplájára, de akár a háromszorosára is nőhet a tandíj a szombathelyi zeneiskolában. A kormány negyedével csökkentené az alapfokú művészeti oktatás állami normatíváját. A szakemberek megdöbbenéssel vették tudomásul a tervezetet, és a Magyar Zenei Tanács kezdeményezésére a Művészetek Palotájában tartott pénteki tanácskozáson is szó volt erről. Amennyiben ez a tervezet megvalósul, akkor a szombathelyi Bartók Béla zeneiskolában a jelenlegi egységes 11 ezer helyett, legjobb esetben is évente 22 ezer forint térítési díjat kell fizetni – tájékoztatott Orosz Sándor igazgató. Az intézmény vezetője elmondta, ezzel csökkenne a tanulók létszáma, ami azt is jelenti, hogy kevesebb tanárra lesz szükség.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek