Mezőkövesden 42 embernél igazolták a koronavírus-fertőzést az elmúlt napokban – írja a Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK) alapján a Boon.hu.
Jelenleg két beteget ápolnak a miskolci megyei kórház infektológiai osztályán. A járványügyi hatóság eddig 320 szoros kontaktot derített fel, a mentőszolgálat 238 főtől vett légúti mintát.
Az NNK tájékoztatása szerint a megbetegedések ellenére nyugodtan látogathatók a turisták által kedvelt helyek a megelőző higiénés szabályok betartásával.
Borsod megyében még Sárospatakon regisztráltak mostanában egy fertőzöttet, egy 55 éves férfi kapta el a koronavírust.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot!
A független és szabad újságírás ezután is fontos marad! Sok dolgunk lesz a múlt feltárásával, a mindenkori hatalom ellenőrzésével és azzal, hogy továbbra is egy olyan országért dolgozzunk, ahol valódi jogait vannak és ahol a tetteknek következménye van.
A Nyugat.hu-t többféle módon támogathatod. Tedd meg!