A mai napon avatják fel az Őrségi Kitelepítések Gyűjteményt és Emlékhelyet Kondorfán, ezzel tisztelegve azoknak, akiket az 1950-es években hortobágyi munkatáborokba hurcoltak. Az ünnepségen többek között megszólalnak azok is, akik átélték a visszatérés nehézségeit. Bemutatnak továbbá 400-nál több fényképet, ugyanannyi írásos dokumentumot és tárgyat is ebből a korból. A szervező kutató egyesület elnöke, Róka Zsuzsa rádiónknak elmondta, hogy az örökségek biztonságos megőrzésére törekednek.
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!