A szentgotthárdi pszichiátriai otthon helyreigazítási kérelme

A Fővárosi Önkormányzat Pszichiátriai Betegek Otthona, Szentgotthárd igazgatójának kérésére közöljük az alábbi levelet:

2010.05.11-én 9,50 órakor internetes hírportálunkon valótlanul állítottuk azt, hogy „Embertelen körülmények a szentgotthárdi pszichiátriai otthonban”. Tévedésünkért az intézmény lakóitól és dolgozóitól elnézést kérünk.

Itt jegyezzük meg, hogy mi nem állítottunk semmit, tehát valójában nincs miért elnézést kérnünk, csupán az MTI május 10-én megjelent híradásra alapoztunk. Ebben a hírszolgálat szószerint hozta le az Országgyűlési Biztos Hivatalának közleményét, amelyben többek közt ez állt:

- Az emberi méltósághoz, az önrendelkezéshez, a személyes szabadsághoz, a szabad mozgáshoz, a tulajdonhoz való joggal, valamint a jogbiztonság követelményével is ellentétes a szentgotthárdi pszichiátrián létrehozott speciális részleg működése – állapította meg Szabó Máté ombudsman.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Kapcsolódó cikkeink

Hírek