A Központi Statisztikai Hivatal nemrég készített felmérése szerint 40%-kal több élelmiszert fogyasztanak az emberek a Dél-Alföldön, mint a Dunántúlon. Nemcsak húsból, de kenyérből is jóval kevesebb fogy a Dunántúl északi és nyugati megyéiben, mint például Bács- Kiskun megyében. A nyugat-dunántúli régióban évente átlagosan 51 kilogramm húst eszik meg egy ember, míg a Dél- Alföldön 69 kilót. Kenyérből a Dunántúlon 42 kiló fogy, a déli régióban 54 kilogramm. A felmérésből az is kiderül, hogy állati zsiradékból és cukorból az ország északi területein fogyasztanak a legtöbbet.
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!