Másodfokú hőségriasztást rendelt el öt régióban az országos tiszti főorvos vasárnaptól - tájékoztatta az Állami Népegészségügyi és Tisztiorvosi Szolgálat az MTI-t. Jövő héten tovább növekedhet a napi középhőmérséklet a megyében is, hétfőn és kedden főként a Dunántúlon és a középső országrészben több helyen 26 fok körül alakul a napi középhőmérséklet, szerdától az ország nagy részén 26, helyenként a 28 fokot elérő középhőmérséklet is valószínű. Az ÁNTSZ azt javasolja, hogy aki teheti, a kánikulában a déli órákban tartózkodjon hűvös helyen. Az elveszített folyadékot folyamatosan pótolni kell. Az idősekre, betegekre és a kisgyermekekre különösen oda kell figyelni. A kirándulók, utazók, nyaralók mindig vigyenek magukkal elegendő folyadékot - javasolta a tisztiorvosi szolgálat.
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!