Legalább két éves csúszásban a szemétégető

Az eredeti tervek alapján a Szentgotthárd közelébe tervezett osztrák hulladékégető idén kezdte volna meg a működését. Azonban a tervezett beruházás helyén jelenleg is búzatábla van, és ha a beruházó Begas cég most nekiláthatna az építkezésnek, akkor is minimum másfél-két éves csúszással készülhetne el az erőmű. Lapértesülések szerint egyébként Ausztriában a lakossági ellenállás és a megváltozott pénzügyek miatt a cégnél is egyre többen gondolják, hogy ejteni, vagy legalább is jegelni kell a projektet. Az osztrák állam adminisztratív eszközökkel leszorította a szemétdíjat, így a Begasnak újra kell számolnia a beruházás megtérülési mutatóit.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek