Az erdőkben és az erdőterületek határától számított 200 méteren belül nem szabad nyílt lángot használni, illetve tüzet rakni. Ez a kijelölt tűzrakó helyekre is vonatkozik. Országos tűzgyújtási tilalom jelenleg még nincs, csak bizonyos megyékben rendelte el az illetékes hivatal. Sok mezőgazdasági terület van a környéken, ahol a száraz fű hamar lángra kap. Mindig ügyelni kell arra, hogy égő cigarettát soha ne dobjunk el, mert veszélyes lehet - mondta Göncz Szabolcs tűzoltási és műszaki mentési osztályvezető.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!