Kirivó szabálytalansággal nem találkoztak az ÁNTSZ szakemberei, megfelelőnek találták a strandok vízminőségét. Minimális probléma a vegyszerek szintjével volt, mely a víz tisztaságát segíti. A nagy kánikulában gyakrabban, két hetente ellenőrzik a fürdőhelyeket, főként a vízforgatók megfelelő használatát vizsgálják, de mintát is vesznek. Stánicz Éva kistérségi tisztifőorvos ismét felhívta a figyelmet a higiénes szabályok betartására, fontos, hogy a fürdőzők a strandokon használják a lábmosókat és a zuhanyzókat is.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!