Vita az autópálya nyomvonaláról

Az országhatár és Körmend közötti autópálya szakasz várhatóan 2014-re valósulhat meg, Körmend és Veszprém között pedig autóút minőségű kiemelt főútként épülhet meg az út ütemezetten kétszer két sávval. A Körmend - Csákánydoroszló szakaszon azonban jelenleg vita van az érintett települések és Körmend között. A tét nem kicsi, hisz megegyezés hiányában jelentős késedelmet szenvedhet a beruházás - áll a kormend.hu-n. Az M8 megépítésének jelentősége nem kicsi, hiszen az országhatártól Szolnokig tartó 330 km egyrészt tehermentesítené a Bécs-Budapest-Szolnok útvonalat, másrészt Ausztriában az S7 gyorsforgalmi út megépítésével egy határokon átnyúló egységes kelet-nyugat irányú, nemzetközi folyosó jönne létre. A települések számára is jelentős előnyöket kínál, hiszen mentesülnek a 8-as főút elviselhetetlen forgalmától, környezeti ártalmaitól, ugyanakkor a gazdasági életre gyakorolt jótékony hatásainak kedvezményezettjei lesznek. Ennek tükrében valamennyi településnek felelős és megfontolt döntést kell hoznia - írja a körmendi honlap.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek