Vízi színpad és közösségi tér is épülhetne a Perint patakhoz. A lukácsházi víztározó megépülésével elhárulna az árvízveszély, és megkezdődhetne Szombathelyen a Perint patak rehabilitációja – olvasható a Savaria Fórumban. A szakemberek már régóta gondolkodnak azon, miként lehetne az itt élőknek használhatóvá, szebbé tenni ezt a patakot, és annak környezetét. A tervek között szerepel, hogy a Váci utca és az egykori rohonci vasúti töltés között húzódó erdős területnél a patakmeder kiszélesítésével egy tavat hoznánk létre, körülötte pedig egy piknikparkot lehetne kiépíteni. Az egyetem főépületével szemben a kollégiumokkal pedig egy lépcsős teraszt alakítanánk ki, ami egyfajta vízparti pihenőhely lenne a diákoknak. A Kiskar utca és Óperint utca által határolt parkolónál pedig egy kis vízi színpadot helyeznénk el.
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!