Egymástól függetlenül, mindhárom ellenzéki párt az alkotmánybírósághoz fordul a médiatörvény módosítása ügyében. A törvényt tegnap írta alá Schmitt Pál köztársasági elnök. Az MSZP, a Jobbik és az LMP egyaránt úgy látja, hogy a törvénymódosítás veszélyezteti a sajtószabadságot. Az MSZP azt is kifogásolja, hogy a köztársasági elnök a szakmai és nemzetközi szervezetek tiltakozása ellenére írta alá a törvényt, a Jobbik szerint Schmitt Pálnak kellett volna az alkotmánybírósághoz fordulni. Az LMP arra emlékeztetett, hogy pártjuk 21 módosító indtványt nyújtott be a törvényhez, a Fidesz viszont egyiket sem támogatta.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!