Százmilliók úszhatnak el a Széchenyi tervvel

A nyugat-dunántúli kereskedelmi és iparkamarák által még 2006-ban készített elemzés szerint a Széchenyi terv első szakaszában indított beruházások harmada nem, vagy csak részben valósult meg, illetve csak újabb állami és önkormányzati források bevonásával működtethető. Vancsura Miklós, a Magyar Fürdőszövetség elnöke a Napi Gazdaságnak elmondta: az új kormánynak jelentős erőfeszítéseket kell tennie annak érdekében, hogy még a Széchenyi terv idején és később az egészségturizmusba befektetett milliárdok ne vesszenek kárba. Sok tulajdonos önkormányzat ugyanis már nem tudja fenntartani az akkor épült létesítményeket. A lap arról is ír, hogy mélyen a zsebébe kell nyúlnia Celldömölk önkormányzatának is annak érdekében, hogy fürdőjét fenntartsa, ráadásul egyelőre nem találtak befektetőt annak a gyógyszállónak a felépítésére, amellyel az eredeti tervek szerint együtt akarták működtetni a komplexumot.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek