Akár 250 ezer euró - 70 millió forint - végkielégítést is kaphatnak az Opel bochumi gyárából elbocsátott munkások. -értesült az MTI. Az Opel szóvivőjének tájékoztatása szerint a végkielégítés mértékét egy képlet alapján határozzák meg: a társaságnál eltöltött évek számát megszorozzák az életkorral és a havi fizetéssel, majd az így kapott összeget elosztják 35-tel. A belgiumi Antwerpenben bezárják az Opel gyárat és 2600 dolgozót bocsánatnak el, a bochumi üzem 5 ezer alkalmazottja közül 1800-nak mondanak fel. A magyarországi, szentgotthárdi gyárat valószínűleg nem érinti a létszámleépítés. A GM a karcsúsítás mellett fejlesztéseket is kilátásba helyezett, és a szakszervezetekkel kötött egyezségben vállalta, hogy 2011 és 2014 között minden évben 265 millió eurót fizet az Opel-dolgozóknak, ha nem valósulnak meg a fejlesztési tervek.
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!