Felújították a barátságot

Körmend város képviselői és a finn-magyar kapcsolatokat ápoló egyesületek Finnországban jártak a közelmúltban, hogy megerősítsék az immár 20 éves testvérvárosi kapcsolatot Heinavesi és a vasi város között –számol be Körmend honlapja. A küldöttség tagjait a helyi baráti társaság fogadta az Erkki-birtokon. A vendégek megtekintették az ország legnagyobb fatemplomát, amelyben több magyar vonatkozású kiállítás is nyílt. A fotókon többek között a szombathelyi Fő tér is szerepel. A testvérvárosi szerződés meghosszabbításakor elhangzott: a két város polgárainak akarata és áldozatvállalása is kellett ahhoz, hogy az elmúlt húsz év sikeres, az elkövetkező húsz pedig legalább ennyire eredményes, gyümölcsöző legyen. A kapcsolatok több szinten is tovább fejleszthetők, a kultúra mellett a gazdaság terén is várható együttműködés.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek