Az ország összes traffipaxát bevetik mától

A Szombathelyi Rendőrkapitányság Közlekedésrendészeti, valamint Közrendvédelmi és Határrendészeti Osztálya is részt vesz a TIPSOL által szervezett akcióban. A három nap alatt elsősorban a gyorshajtókat szeretnék kiszűrni - közölte a rendőrség. Ennek oka, hogy a sebességtúllépés Magyarországon a legelterjedtebb közlekedési szabályszegés és a halálos illetve a súlyos sérüléssel járó balesetek fő oka. Évek óta az összes személyi sérüléses közúti baleset mintegy 25-30 százaléka, a halálos kimenetelű baleseteknek pedig mintegy 40 százaléka vezethető vissza a gyorshajtásra. De ellenőrzik az ittasságot, a biztonsági rendszerek használatát, és az autók műszaki állapotát is.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek