Felbecsülhetetlen értékű műtárgyat kapott a sárvári Nádasdy Ferenc Múzeum

Az intézménynek egy XVII. századi kandallóórát adományoztak múlt szombaton - nyilatkozta a Független Hírügynökségnek Takács Zoltán Bálint, az intézmény igazgatója. A kincset az intézmény névadójának utódai, köztük Nádasdy Erzsébet grófnő adta át ünnepélyes keretek között. A díszes óra a múzeum központi részén kapott helyet, ahol bármikor megtekinthetik a látogatók. Az igazgató azért tartja különlegesnek az adományozást, mert eddig még nem volt olyan műtárgy a múzeumban, amely a névadóhoz lett volna köthető.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek