Rengett a föld Körmendnél - érezhető volt a 3-as rengés

Rengett a föld hajnalban Körmendnél. 0 óra 30 perckor a Richter-skála szerint 3,0 magnitúdójú rengést mértek a műszerek. Károkról nem érkezett hír.. A Körmendhez közeli Zalalövőnél augusztus 20-án mértek 2,7-es erősségű rengést. Vas megyében 2007. március 5-án mértek utoljára érezhető rengést Répcelak környékén, melynek magnitúdója 2,9 volt a Richter-skálán. Az elmúlt hetekben több érezhető földrengés volt hazánkban, Miskolc mellett pl. három. A mostani szériát Mónus Péter szeizmológus szerint valószínűleg az eredményezi, hogy egy vetődés menti kőzetlemezekben felhalmozódott feszültség több lépésben oldódott – és talán szerencsénknek tekinthetjük, hogy így, több kisebb földmozgással, és nem egyszerre, egy lényegesen nagyobb földrengéssel szabadult fel a kőzetrétegekben felhalmozódott energia. Arra a kérdésre, hogy tekinthetjük-e egy komolyabb földrengés előjelének a történteket, Mónus Péter nem kívánt válaszolni; mint mondta nem tudjuk előre jelezni ezt a természeti jelenséget - nyilatkozta a Boon.hu-nak.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek