A szombathelyi Puskás Tivadar Fém- és Villamosipari Szakképző Iskola 57 diákja és oktatója utazik Erdélybe szeptember 20-án. Az ötnapos utat előkészíti az az előadás, amit szeptember 16-án, 14 órától tartanak az iskolában. Az érdeklődők bepillantást nyerhetnek Észak-Erdély népművészetébe, történelmének fejezeteibe, természetföldrajzába. Erdély neves könyvtárait, irodalmi emlékeit is felidézik és az erdélyi hétköznapok viselkedés kultúrájával is megismerkedhetnek.
Az utazást és annak szervezését 1 millió 871 ezer forinttal támogatja az Apáczai Közalapítvány.